Určitě každý z Vás alespoň jednou slyšel o portálu Fler. Jedná se o první handmade portál.

V současné době to ovšem není jediný portál tohoto druhu, i když nepochybně se jedná o nejznámější záležitost na internetovém trhu.
malování květin

V současné době je velký zájem o rukodělné výrobky. Pokud jste kreativní, rozhodně se nebojte své produkty prodávat. Handmade portály, čili portály, kde jsou nabízeny k prodeji rukodělné produkty, představují způsob, jak dostat výrobek k cílovému zákazníkovi.

Samozřejmě to má své výhody a nevýhody

 

Výhody


·         Založení virtuálního obchůdku v rámci portálu je bezplatné, platí se až provize z prodeje


·         editaci zboží, komunikaci se zákazníky, propagaci se staráte vy


·         Prodej můžete podpořit psaním svého blogu


·         Nemusíte si tvořit vlastní webových


·         Stáváte se členem komunity lidí, kteří smýšlí podobně jako vy

blondýna v posteli s pc

Nevýhody


·         Placení provize, což sníží zisky, nebo nutí navýšit cenu


·         Velká konkurence na jednom prostoru


·         Dodržování pravidelně

 

A jaké portály v současné době můžete na internetu najít? V zahraničí je to především Etsy. Jedná se o americký portál, je tedy nutné zvládat alespoň základy angličtiny. Velkou nevýhodou je, že se platí nejen provize, ale také vedení „obchůdku.

Z českých a slovenských portálů je to kromě zmiňovaného Fleru ještě slovenský portál Sashe a české portály Zepire, Potvor, Simira, Artplanet, Šikovní lidé, Do gala a Creative club.

 

Součástí jednotlivých hand made portálů neboli také kreativních tržišť je také magazín, různé rady a samozřejmě také nabídka různých kurzů. O komunitě podobně založených lidí jsme se zmiňovali již výše.

 

Pokud netvoříte, ale máte rádi hezké věci, rozhodně není náhoda, že čtete tento článek. Právě jste se dozvěděli, kde všude je možné pořizovat originální a krásné věci a to nikoli jen sobě pro radost, ale také druhým. Určitě zde můžete nakoupit úžasné a originální dárky, které dokáží udělat druhým lidem velkou radost a to je určitě velmi důležité a cenné.


Kategorie: